Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 czerwca 2020

Szanowni Dyrektorzy,
Nauczyciele i Wychowawcy,
Pracownicy Oświaty,
Drodzy Rodzice i Uczniowie

Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil
dla każdego z Was. Dzień, w którym każdy otrzyma świadectwo swojej pracy.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 jest niewątpliwie inne niż wszystkie ubiegłe. Polskie szkoły zostały zamknięte 11 marca w efekcie panującej w kraju pandemii koronawirusa. Od 25 marca uczniowie, oraz nauczyciele realizowali edukację zdalną. Uczniowie z dnia na dzień stracili możliwość tradycyjnej nauki. Musieli przystosować się do nowej rzeczywistości i stawić czoła nauce w wyjątkowych warunkach. Dla niektórych ten czas okazał się korzystny, dla innych - mógł być kłopotliwy. Nauczanie zdalne było zupełnie nową i trudną sytuacją w polskich szkołach. Nauczyciele musieli na odległość realizować podstawę programową, oceniać uczniów, a także sprawować funkcję wychowawczą. Rozpoczęcie nauczania na odległość było sytuacją nagłą, do której wcześniej szkoły się nie przygotowywały. Nauczyciele poznawali i wdrażali kolejne rozwiązania, by usprawnić pracę z uczniami i sami wiele się uczyli w nowej rzeczywistości. Również od rodziców sytuacja wymagała znacznie większego wsparcia i zaangażowania w pomoc swoim dzieciom.

Koniec roku szkolnego jest okazją, by Wszystkim Państwu podziękować
za ogrom pracy, trud, za rzetelność, wytrwałość, serce i zaangażowanie, za solidną, sumienną pracę.

Dziękuję Wam Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele i  Wychowawcy
 za to, że przekazując młodemu pokoleniu zasób wiedzy, oraz umiejętności, wzbogacacie w nich nieprzemijające wartości dobra i piękna. Dziękuję za sprostanie bardzo trudnym wyzwaniom związanym ze zdalną edukacją.

Wam Drodzy Rodzice dziękuję za to, że podejmowaliście trud współpracy
z wychowawcami i szkołą dla dobra Waszych dzieci.

Uczniom przekazuję gratulacje i podziękowania za pragnienie zdobywania wiedzy w tych trudnych warunkach, za osiągnięte wyniki i dążenie do poszerzania horyzontów.

Wszystkim gratuluję, dziękuję i życzę spokojnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji. Wiem jak bardzo ważny jest kontakt z rówieśnikami, nauczycielami, wspólne spędzanie czasu, czy dzielenie się swoimi doświadczeniami. Tego bez wątpienia przez ostatnie tygodnie bardzo wszystkim brakowało, wierzę jednak w to, że we wrześniu wszyscy spotkamy się na rozpoczęciu nowego roku szkolnego w szkołach, zdrowi, pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy.

 

Z wyrazami szacunku:

 

Wójt Gminy Lutomiersk

Tadeusz Borkowski