Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła Podstawowa w Lutomiersku

Salezjanska Szkoła Muzyczna w Lutomiersku

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Tadeusza Kościuszki w Kazimierzu

Dolina Neru

Kościół Salezjanów

Dolina Neru

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku

Aktualności

Artykuły

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla całego województwa łódzkiego - silny wiatr.

  Ważność: od godz. 12:00 dnia 22.10.2021 do godz. 20:00 dnia 22.10.2021
  Prawdopodobieństwo: 80%
  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h,
  w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.

  Czytaj Więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne
 • AWARIA - PRZERWA W DOSTAWIE WODY

  Referat Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Gminy Lutomiersk informuje, iż z powodu awarii ( uszkodzenie hydrantu) nastąpiła konieczność zamknięcia zasilania sieci wodociągowej w miejscowości Bechcice – Wieś.  Przewidywany termin usunięcia awarii 19 październik godz. 1200.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: AWARIA - PRZERWA W DOSTAWIE WODY
 • Startuje wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW

  18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Już w pierwszym dniu ARiMR planuje wypłacić blisko 500 mln zł, które trafią na konta bankowe ok. 74 tys. rolników.
  Zaliczki będą wypłacane na najwyższym dopuszczonym w UE poziomie i w przypadku dopłat bezpośrednich wyniosą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych – 85 proc. należnych dopłat.
  Agencja wszelkie środki przekazuje wyłącznie na konta, które zostały wskazane przez rolników we wnioskach o wpis do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne. Zachęcamy rolników oczekujących na wypłatę zaliczek, aby sprawdzili, czy ARiMR posiada właściwe dane w tym zakresie. Jeżeli numer konta będzie nieaktywny, pieniądze wrócą do Agencji. Wszelkie zmiany dotyczące numeru rachunku należy zgłaszać do biur powiatowych ARiMR.
  Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada, natomiast od 1 grudnia br. rozpocznie się przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW.
  W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na ich realizację wynosi 15,63 mld złotych. Natomiast cały budżet na płatności obszarowe z PROW za 2021 r. wynosi nieco ponad 3 mld zł.

   

  Czytaj Więcej o: Startuje wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW