Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła Podstawowa w Lutomiersku

Salezjanska Szkoła Muzyczna w Lutomiersku

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Tadeusza Kościuszki w Kazimierzu

Dolina Neru

Kościół Salezjanów

Dolina Neru

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku

Dofinansowanie do sterylizacji psów i kotów

Gmina Lutomiersk informuje, że w dniu 15.06.2023 r. rozpoczyna się akcja sterylizacji i kastracji psów i kotów, z dofinansowaniem z budżetu gminy Lutomiersk.
Gmina opłaca 50% kosztów zabiegu na zasadach określonych w umowie, pozostałe 50% opłaca właściciel zwierzęcia.

 

Właściciele zwierząt mogą skorzystać z dofinansowania do dnia 30.11.2023 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.
Zabiegi są dofinansowywane w ramach realizacji „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lutomiersk w 2023 roku” (uchwała nr LXVI/473/23 Rady Miejskiej w Lutomiersku z dnia 30.03.2023 r.).
Z programu dofinansowania sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich (nie dotyczy hodowli zwierząt) może skorzystać właściciel każdego psa i kota, jeżeli jest zameldowany na terenie Gminy Lutomiersk.
Zwierzę musi posiadać oznakowanie czipem (dotyczy psów). W przypadku braku ”mikroczipa”, właściciel zwierzęcia musi wyrazić zgodę na elektroniczne oznakowanie zwierzęcia z wprowadzeniem danych do Międzynarodowej Bazy Danych Safe – Animal w dniu przeprowadzonego zabiegu sterylizacji lub kastracji.
Koszt oznakowania elektronicznego zwierzęcia pokrywa jego właściciel. W przypadku nie wyrażenia zgody na oznakowanie, dofinansowanie nie przysługuje.
Ponadto zwierzę musi posiadać aktualny dokument potwierdzający szczepienie przeciwko wściekliźnie (nie dotyczy kotów).
Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie do Urzędu Miasta i Gminy Lutomiersk, należy wcześniej zapisać się na termin zabiegu w Gabinecie Weterynaryjnym z siedzibą w Kwiatkowicach, ul. Łódzka 6, 98-105 Kwiatkowice.
Na jednym formularzu wniosku można zgłosić dwa zwierzęta. Z jednej nieruchomości/posesji można starać się o dofinansowania dwóch zabiegów.
Gmina nie pokrywa kosztów dodatkowych badań (np. EKG, badanie krwi, moczu) nie ponosi kosztów wykonania dodatkowych zabiegów lub usług, pobytu szpitalnego, leczenia w razie nieprzewidzianych komplikacji.
Jeśli lekarz weterynarii wykonujący zabiegi sterylizacji i kastracji uzna, że zwierzę nie może zostać poddane zabiegowi ze względu na wiek lub ze względów medycznych, to zwierzę zostanie wykluczone z zabiegu.