Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła Podstawowa w Lutomiersku

Salezjanska Szkoła Muzyczna w Lutomiersku

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Tadeusza Kościuszki w Kazimierzu

Dolina Neru

Kościół Salezjanów

Dolina Neru

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku

PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY W LUTOMIERSKU (w realizacji)

Zadanie inwestycyjne pn. "Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Lutomiersku", współfinansowane z środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - edycja trzecia - PGR.

Przedmiotowe zadanie dotyczy budowy budynku nowej stacji uzdatniania wody wyposażonej w urządzenia technologiczne zapewniające dwustopniową filtrację wody, w wyniku której w procesie uzdatniania zostaną usunięte związki żelaza i manganu. Przewiduje się zastosowanie złóż filtracyjnych o właściwościach katalitycznych wspomagających reakcję utleniania. Docelowa wydajność uzdatniania wyniesie 60 m3/h.

Stacji uzdatniania wyposażona zostanie w zestaw pompowy II stopnia o wydajności 100 m3/h oraz w zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej o pojemności 300 m3. Przewiduje się wykonanie nowego zasilania energią elektryczną oraz nowego układu sterowania urządzeniami stacji uzdatniania i ujęcia wody wyposażonego w 2 studnie głębinowe, zlokalizowane na terenie działki nr 565/2 w Lutomiersku.

Przebudowa obejmie ponadto urządzenia wodne na terenie działki nr 565/2 w Lutomiersku w ramach której wymianie podlegać będą obudowy dwóch studni głębinowych na obudowy naziemne, które zapewnią polepszenie jakości i niezawodności ujmowania wody podziemnej na ujęciu.

W ramach zadania zamontowany zostanie system monitoringu i sterowania urządzeniami stacji uzdatniania i ujęcia wody.

Realizacja przedmiotowego zadania inwestycyjnego przyczyni się bezpośrednio do zwiększenia bezpieczeństwa w zakresie zaopatrzenia mieszkańców w wodę do spożycia oraz do poprawy jakości dostarczanej wody, między innymi w miejscowościach w których funkcjonowało Przedsiębiorstwo Gospodarstwa Rolnego tj. w Charbicach Górnych, Charbicach Dolnych i Jerwonicach.

Wartość zadania: 3.200.000,00 zł
Poziom dofinansowania: 3.000.000,00 zł (93,75 %)
Wysokość wkładu własnego: 200.000,00 zł (6,25 %)
Okres realizacji: powyżej 12 miesięcy (do 31.03.2024r.)