Serwis Internetowy Urzędu Miasta i Gminy Lutomiersk

Komunikat dla mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z licznymi zapytaniami odnośnie jakości wody ze stacji uzdatniania wody Prusinowice, Gmina Lutomiersk wyjaśnia.

Próbki wody zostały pobrane do badania 25 września br., wynik był znany w czwartek 28 września br. i już tego dnia, w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, podjęto czynności naprawcze.

Mieszkańcy, do których dostarczana jest woda ze stacji uzdatniania wody Prusinowice zostali przełączeni do wodociągu zbiorowego zasilanego z miejscowości Konstantynów Łódzki. Sieć wodociągowa została przepłukana oraz dokonano chlorowania stacji uzdatniania wody Prusinowice, w celu stabilizacji wymaganych parametrów.

Na dzień dzisiejszy, 3 października 2023 r. zostało zlecone wykonanie rozszerzonych badań próbek wody, które już zostały pobrane.

Przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację, której niestety, nie dało się przewidzieć. Jakość dostarczanej wody podlega ciągłej kontroli. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie jakość wody jest monitorowana dwutorowo. Badania wody wykonywane są przez laboratorium badawcze Łódzkie Centrum Jakości Hamilton ul. Daszyńskiego 116, 95-070 Aleksandrów Łódzki. Dodatkowo zgodnie z przyjętym harmonogramem prowadzony jest monitoring kontrolny, badania te wykonuje Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Pabianicach.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby przywrócić prawidłową jakość wody na ujęciu Prusinowice.

Do chwili potwierdzenia prawidłowych parametrów wody, mieszkańcy będą zaopatrywani w dalszym ciągu w wodę, którą Gmina Lutomiersk zakupuje od Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Konstantynów Łódzki.

 

Burmistrz

/-/Tadeusz Borkowski