Dolina Neru

Kościół Salezjanów

Dolina Neru

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku

Drużyna ADS Lutomiersk wygrała II edycję Zimowej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic.

Dziewiętnastego marca w niedziele odbył się finałowy turniej Zimowej Ligii Amatorów w Pabianicach. Po rozegraniu meczów ligowych zespół ADS Lutomiersk zajmował drugie miejsce. W półfinale zmierzył się z zespołem Juniora Piątkowisko, który po fazie zasadniczej był na trzecim miejscu. Po ciężkim początku seta gdzie nasi zawodnicy 11:4, postanowili się obudzić i do końca seta dogonili rywali i wygrali całego seta. Drugi set przebiegał już pod dyktando naszej drużyny, która kontrolowała od początku do końca wynik.
W finale ADS spotkał się z zespołem Starych Puzzli, którzy w drugim półfinale pokonali Energię Pabianice 2:0. W tym meczu od samego początku zespół narzucił swoją grę i pomimo kilku dyskusyjnych decyzji sędziego udało mu się wygrać tego seta spokojnie. Drugi i ostatni set był znacznie bardziej wyrównany, jednak nie na tyle, żeby ADS oddało seta. W finale Lutomiersk odegrał się za przegrany mecz podczas fazy zasadniczej. Do domu zawodnicy wrócili ze złotym krążkiem na szyi, co nas bardzo cieszy.
ADS Lutomiersk bardzo dziękuje kibicom za wsparcie. Kolejny mecz naszej drużyny już w sobotę 25 marca br. z zespołem Lozametu, na którym trzeba się odegrać za ostatni remis 2:2.