Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła Podstawowa w Lutomiersku

Salezjanska Szkoła Muzyczna w Lutomiersku

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Jana Pawła II w Lutomiersku

Plac Tadeusza Kościuszki w Kazimierzu

Dolina Neru

Kościół Salezjanów

Dolina Neru

Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku

BUDOWA PRZEDSZKOLA Z ODDZIAŁEM ŻŁOBKOWYM W MIEJSCOWOŚCI WRZĄCA, GMINA LUTOMIERSK (w trakcie realizacji)

Gmina Lutomiersk realizuje zadanie inwestycyjne pn. : “Budowa przedszkola z oddziałem żłobkowym w miejscowości Wrząca, Gmina Lutomiersk". W ramach inwestycji powstanie budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym wraz z infrastrukturą techniczną przy ul. Sikorskiego w miejscowości Wrząca. Przedszkole dla maksymalnie 200 dzieci składające się z 6 oddziałów przedszkolnych oraz 2 oddziałów żłobkowych, każdy po maksymalnie 25 dzieci. W skład każdego oddziału wchodzi sala zabaw, magazynek, toaleta oraz pomieszczenie z natryskiem. Dodatkowo przy sali zabaw dzieci młodszych w żłobku przewidziano sypialnię. W budynku przewidziano kuchnię z zapleczem oraz jadalnię.  Przy głównym wejściu zlokalizowano obszerny hol z szatnią dla poszczególnych grup oraz poczekalnią dla rodziców. Dodatkowo w budynku zaprojektowano figloraj z zapleczem, pomieszczenia administracyjne, techniczne, gospodarcze, magazynowe, higieniczno-sanitarne oraz niezbędną komunikację. Powierzchnia zabudowy – 1730,04 m2, kubatura – 10634 m2, wysokość budynku – 8,55 m. Budynek o nieregularnym kształcie o wymiarach 52,76 x 43,96 m. Zachodnie skrzydło budynku jest dwukondygnacyjne natomiast pozostała część jest parterowa. Budynek w technologii tradycyjnej, murowany, przykryty stropodachem. W ramach inwestycji na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji, zaprojektowano kotłownię gazową o mocy 2x200 kW oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. 
 
Przedmiotowa inwestycja współfinansowana z środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 8.954.000 zł.
 
Wykonawca: Zakład Usług Remontowych i Budowlanych “ZURIP” S.A., 28-366 Małogoszcz, ul. Warszawska 109.
Wartość robót: 14.855.940,00 zł (brutto).
Termin zakończenia realizacji inwestycji: do 16.09.2023 r.